יום הולדת קונספטואלי

//יום הולדת קונספטואלי

חגיגת יום הולדת לא יכולה להיות שלמה, על פי השיר הידוע, ללא עוגה. אלא שעל מנת שהחגיגה תהיה מוצלחת במיוחד, ותתבלט באופן ניכר ביחס לאירועים אחרים, נדרש להשקיע מעבר לכך. לא מעט ישראלים הבינו במרוצת השנים  כי דרך יעילה לשדרג את יום ההולדת שהם עורכים היא בחירת נושא או רעיון מסוים שיאפיין את כל ההיבטים שלו. וכאן בדיוק הנושא של ימי הולדת קונספטואליים נכנס לתמונה.

כך מתכננים יום הולדת קונספטואלי

מעבר להגדרה הבסיסית והכמעט מובנית מאליה של יום הולדת קונספטואלי, חשוב לראות כיצד בדיוק ניתן לארגן אותה, מרגע שבוחרים את הרעיון עליו היא תבוסס. השלב הראשון, המשמעותי במיוחד, הוא עיצוב החלל בו נערכת יום ההולדת בהתאם לאותו רעיון. אם הנושא הנבחר הוא יומולדת בלונים, קישוט בעשרות בלונים צבעוניים, בגדלים ובצורות שונים, נראה כמו צעד מובן מאליו.

נושאים אחרים, יחד עם זאת, יצריכו יצירתיות גדולה מעט יותר, והצטיידות בלא מעט אביזרים מיוחדים למסיבות בראי הרעיון. יומולדת הלו קיטי תתבסס על פריטים רבים המעמידים בתוכם את החתולה המפורסמת ביותר בעולם, ובכלל זה פוסטרים, כרזות, בלונים, כלים פעמיים וכיוצא בזה. הגוונים השולטים בתפאורה צריכים להיות ורוד או אדום, כשגם קונפטי הוא רעיון מצוין.

ומה באשר להפעלות עצמן? ובכן, אין צל של ספק שהן צריכות להיות אף הן קשורות לנושא המסיבה. אפשר להדגים זאת באמצעות יומולדת פיראטים, דוגמא פופולארית במיוחד כבר שנים ארוכות, ולהפעלות דוגמת משחק “חפשו את המטמון” בסופו יוענק פרס למנצחים, טקס הכתרת “קפטן” ל”ספינה”, לוח בינגו פיראטים – והרשימה עוד ארוכה.

כך מוצאים את הרעיון האידיאלי

הגם שימי הולדת קונספטואליים נשמעים כמו משהו שמאפיין במיוחד את הצעירים, ברור שגם הבוגרים יותר יכולים לארגן את יום ההולדת שלהם על בסיס זה: יום הולדת בסימן הוליווד, שנות ה-80 או הוואי הן דוגמאות מוצלחות במיוחד. מה שחשוב להדגיש, מעל הכל, הוא שהרעיון שיאפיין את יום ההולדת חייב להתאים לקהל האורחים שאמור לקחת בו חלק, אך בעיקר לצרכים, לרצונות ולטעם האישי של האדם שלכבודו נערכת המסיבה.

מרגע שבוחרים רעיון, אפשר לתור אחר פריטים שונים בחנויות צעצועים ובחנויות המציעות אביזרים למסיבות, אך גם ליצור קישוטים באופן עצמאי. על ההפעלות אפשר לחשוב באופן עצמאי, באמצעות הרבה יצירתיות, אך גם להיעזר בחברות הפקת אירועים, או אפילו בעצות ובטיפים הפזורים למכביר ברשת האינטרנט. תכנון יום הולדת קונפסט אינו דבר פשוט, אך דומה שמובטח שהחוויה הגדולה שהוא יעביר את האורחים, ובעיקר את חתן יום ההולדת, יהפכו את ההשקעה לכדאית במיוחד.

2015-03-04T14:18:58+00:00