בלונים למסיבת בייבי שאוור

//בלונים למסיבת בייבי שאוור

בחול, ובמיוחד בארצות הברית, מאוד מקובל לערוך מסיבה ליולדת רגע לפני הלידה, אירוע בו החברות הקרובות של היולדת מתכנסות כדי לחגוג את בוא התינוק ולהעניק מתנות לאם ולתינוק. בארץ לא קיימת מסורת מסוג זה גם בשל החשש מאמונות טפלות ו”עין הרע” וגם מפני שהחגיגות מתמקדות בטקס ברית המילה (או אירוע הבריתה), הנערכים לאחר הלידה. יחד עם זאת, בשנים האחרונות אנו עדים לכך שבדמוה למנהגים אמריקאים מובהקים נוספים (כמו למשל מסיבת רווקות או נשף סיום הלימודים), גם המנהג של מסיבות טרום הלידה, או הבייבי שאוור, הגיע לישראל. גם בארץ, בשבועות הקרובים ללידה, מתכנסות החברות הקרובות של האם לעתיד לערב שכולו חגיגה, הפעלות ומשחקים וכמובן – הענקת מתנות ליולדת, מתנות מפנקות עבור האם והתינוק. כיום מסיבות הבייבי שאוור הופכות ליותר ויותר מתוחכמות ומושקעות, הן מבחינת הארגון, והן מבחינת התוכנית האמנותית, הכיבוד והקישוטים, ומסתכמות בערב מהנה במיוחד עבור האם ויתר האורחות.

מה עושים במסיבה שכזו?

בייבי שאוור הוא למעשה מפגש חברתי המיועד לנשים בלבד ושמטרתו היא לחגוג את הולדת התינוק, לשמח את האם, ולהעניק לה מתנות לידה שישמשו אותה בהמשך. הנושאים וההפעלות שירכיבו את המסיבה משתנים, ותלויים בעיקר באופי המוזמנות ובהעדפותיהן. זו יכולה להיות מסיבה, ארוחה חגיגית או ערב שכולו משחקים והפעלות משעשעות. בדרך כלל חברה טובה או שתיים של היולדת לוקחות על עצמן את ארגון הערב ודואגות להפקתו המלאה, החל מהזמנת האורחים, ארגון מזון ושתייה ותוכנית אמנותית ועד לקישוט החלל שבו תיערך המסיבה. החלק הבידורי של הערב יכול להיות מגוון רחב של הפעלות, כמו למשל – סדנאות בישול או אפייה, סדנת צחוק, קוראת בקלפים או נומרולוגית, הרצאה מעניינת, תחרויות ומשחקים. החלק המרכזי של מסיבת בייבי שאוור הוא טקס פתיחת המתנות, בו היולדת יושבת במרכז ופותחת מתנה אחר מתנה לעיני כל האורחות. למסיבת בייבי שאוור מקובל להביא מתנה ליולדת כמו חלוק מפנק, קרמים ריחניים, ספרים על גידול ילדים, חזיות הנקה וכד’, או מתנה עבור התינוק, כמו למשל: צעצועים, בגדי תינוקות, מצעים ועוד. רעיון פופולרי נוסף הוא לקנות מתנה ליולדת מעוצבת ומהודרת הכוללת חבילת מוצרים לתינוק כמו חיתולים, בגדים, מוצצים, גרביים וכובעים ועוד. טווח המחירים של המתנות נקבע בדרך כלל על ידי המארגנות ויכול לנוע בין כמה עשרות שקלים ועד לכמה מאות.

קישוטים למסיבה

חלק מרכזי בתכנון מסיבת בייבי שאוור נתון לעיצוב וקישוט החלל לקראת המסיבה. מכיוון שהמסיבה נערכת כשבוע-שבועיים לפני מועד הלידה, היולדת כבר יודעת בדרך כלל את מין התינוק, ובהתאם לכך ייבחרו הקישוטים. אם זו בת – הצבע השולט יהיה ורוד ואם זה בן – תכלת. אם מין התינוק אינו ידוע אפשר לבחור בצהוב בהיר. את החדר ניתן לקשט בכרזות ובסרטים וכמובן שגם בבלונים, שיוצרים אווירה שמחה וחגיגית במיוחד. צבע הבלונים נקבע, כאמור על פי מין התינוק. ניתן לבחור בלונים מסוגים שונים ובגדלים שונים כמו למשל- בלונים צבעוניים פשוטים, בלוני הליום, בלונים מודפסים ועוד. ניתן גם להזמין בלונים מעוצבים בצורות שונות אשר יוכלו בקלות להתאים לנושא המסיבה, כמו: זר בלונים בצורת מוצצים או בקבוק לתינוק, בלונים בצורת לבבות או זר פרחים, ואפילו בצורת נסיך או נסיכה. אפשר גם ליצור בלונים בצורת כתר או צמידים עבור היולדת והאורחות.

כחלק מקישוט ועיצוב החדר, במסורת האמריקאית מקובל מאוד גם לדאוג שהכיבוד לאירוע יהיה אף הוא בצבעים תואמים, החל מהמזון עצמו (עוגות, קאפקייקס, עוגיות ועוד בצבעי תכלת או ורוד), דרך הממתקים והמשקאות ועד לכלי ההגשה, הצלחות, הכוסות, הסכו”ם והמפיות. כך, בצירוף לבלונים ויתר הקישוטים, מתקבל חלל מעוצב, מרשים ועליז במיוחד, המשרה אווירה חגיגית על החלל וקובע את טון המסיבה.

2015-03-04T14:19:50+00:00