בלונים וסדנאות צחוק

//בלונים וסדנאות צחוק

צחוק

צחוק הוא דבר בריא. כשאנשים צוחקים הם מפעילים מערכות חשובות בגוף כמו גם מחזירים לעצמם חיות ושמחה. הצחוק נחשב לכלי בעל יכולות מרפאות ביותר. כיום, מתפתח לו תחום שלם של ליצנות רפואית שבא לתת מענה במקרים בהם אנשים חולים מאבדים את יכולתם לשמוח ולחייך. כן, הצחוק וכל מה שנובע ממנו אינו בר התאמה לילדים בלבד. להפך, דווקא מבוגרים ששכחו איך לצחוק יכולים ליהנות ולשאוב מהצחוק כוחות מחודשים. בין השאר, על סמך יכולתו של הצחוק לעורר שינוי, פותחו גישות של צחוק בקבוצה.

הצחוק הקבוצתי

הרעיון של צחוק משחרר בקבוצה נמצא ופותח על ידי רופא ששמו קרטיה מודן. רופא זה חקר את יכולתו של הצחוק להועיל ולהפיג מתחים ואף לתרום לתהליכים של שיקום רפואי. מחקריו ומאמציו הניבו פירות ושיקפו כיצד הצחוק בקבוצה בריא, משחרר ביותר ובעל יכולות מדהימות בשיפור הרגשתם של המשתתפים. רעיון זה עומד בבסיסן של סדנאות צחוק שונות שבאות לעשות שימוש בצחוק הקבוצתי כדי לגבש, לתת מקום לפורקן ועוד. בין השאר, פותחה השיטה של יוגה צחוק.

צחוק ובלונים

בלונים הם שימחה. החל מימי הולדת דרך פתיחה חגיגית, מסיבות רווקות, וכלה בערבי חברה  הם תמיד שם, מלווים אותנו, צבעונים, תלויים או משוחררים, עם הליום או רק עם אויר בלונים הם שימחה, יש משהו בבלונים שגורם לנו לעבור למצב קלילי יותר משוחרר יותר אולי הדבר קשור במבנה הקליל והצבעוני של הבלון שמרחף ומקפץ לו ברקע.
בלונים תמיד מפעילים את הפן  הילדותי  שבנו, מתקשרים לתום, לפשטות, לחופש פעולה, לחיים בלי דאגה. בלונים הם שימחה, תמיד מעלים לנו חיוך על השפתיים משחררים  את הצחוק מהבטן ויוצרים סיבה למסיבה.

יוגה צחוק

יוגה צחוק היא כמובן סדנת צחוק. אולם, סדנת צחוק זו שונה במקצת מסדנאות צחוק אחרות בשל היותה משלבת בין צחוק לבין יוגה. למעשה, הרבה פעמים משתתפים בסדנאות צחוק מתקשים להיות שותפים פעילים ואף לפרוץ בצחוק כפי שמתבקש מהמשתתפים בסדנאות אלו. הסיבה היא הרבה פעמים ביישנות וקושי להיפתח ולשחרר. באמצעות שימוש במרכיבים של פעילות יוגה, ניתן להפיג את המתח ולהביא את המשתתפים למצב בו הם חשים הרבה יותר בנוח וכך גם יכולים לקחת חלק פעיל יותר בסדנא. יוגה צחוק נחשבת לשיטה מוצלחת ביותר והיא מהווה הרבה פעמים סדנת צחוק משודרגת.

יוגה צחוק וסדנאות צחוק- למי כדאי ללכת?

ובכן, לכל אחד כדאי להתנסות בחוויה המהנה הזו של צחוק קבוצתי משחרר. כמובן שחשוב ללכת לסדנא שמועברת על ידי אנשי מקצוע מוצלחים שיודעים כיצד להוביל את קהל המשתתפים לצחוק המשותף באווירה טובה. לא כולם מתחברים לסדנאות הצחוק  בשיטת יוגה צחוק ובכל זאת, לכולם כדאי להתנסות בחוויה לפחות פעם אחת.

2015-03-04T14:23:00+00:00